Лікарні

Найстрашніша хвороба це не рак і не серцево-судинні захворювання, не коронавірус. Найстрашніша хвороба - це гріх. І не існує лікаря на землі здатного вилікувати цю хворобу.


Гріх вбиває життя, бо гріх – це смертельна інфекція. Гріх, зачавши, народжує смерть. І це невиліковна інфекція. Гріх – смертельна хвороба. Гріх – це сама смерть. Гріх – бунт проти Бога, це виклик Богові. Гріх є висміюванням Бога і Його святих законів. Гріх – це духовна темрява. Бог, коли творив світ, відділив світло від темряви. Ми ж хочемо з'єднати: трошки світла, трошки темряви, в результаті виходить морок. Гріх – жахлива нечистота, бруд.


Тільки Ісус Христос, перебуваючи на Небесах, щоб мати доступ до кожного з нас, через Духа Святого, здатен вилікувати гріх.

«Його ранами ми зцілилися» Іс.53.5.

« А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами ми зцілилися!»(Iс.53:5) Пошук спасіння є порятунком нашої душі, очищенням її від ран, які ми самі нанесли важким гріхом. Наша совість - це голос Бога, який кличе до покаяння. Що ж таке дійсне каяття? Давайте будемо роздумувати та перевіряти кожен себе. Покаяння поєднане зі сповіддю. Нашим сповідником є Христос . Священик є свідком нашого покаяння, лікарем, що лікує рани, вчителем, який дає науку, суддею, що дарує прощення!

1.
Перший крок в покаянні – усвідомлення гріха. Найбільший подвиг – побачити свої гріхи. Зрозуміти, що хворий.

2.
Другий крок – жаль про вчинений гріх. Часом жаль буває великий настільки, що ми можемо плакати за скоєний гріх. Проте сльози не завжди є доказом каяття. Каяття – це зміна пріоритетів, напрямку життя. Перейти на вузьку дорогу, яка веде до життя вічного!

3.
Ще один крок – це ненависть до гріха, постанова докласти всіх зусиль, щоб більше не грішити. Чому ми ніяк не можемо перемогти гріх? Просто тому, що ми його любимо. А те, що любиш, ніколи не переможеш, бо воно тобою володіє. Кожен гріх солодкий, але це яд! Кожен гріх приємний, але це отрута! Нічого Бог не заборонив з того, що корисне, Він заборонив тільки те, що руйнує життя, що вбиває людину. Нема такого гріха, який зробив би людину щасливою.

4.
Наступний крок каяття – визнання гріха. Хто визнає гріх, той буде помилуваний. Невизнаний гріх, є нерозкаяний, а отже - не прощений. Не можна, щоб гріх став нормою життя.


5. І закінчується покаяння виконанням покути –  щирою подякою за прощення. Якщо це можливо, то треба повернути завданий збиток (приклад для нас - Закхей). Наше покаяння повинні відчути оточуючі люди.